Menü Kapat

KANTARLARINIZIN PERİYODİK MUAYENELERİ HAKKINDA

Değerli müşterimiz;

Kantarlarınızın periyodik muayeneleri daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından iki yılda bir yapılmakta olup, Küçük Osman Baskül San. Ve Tic. A.Ş. olarak, bu muayene sırasında kalibrasyon hizmeti vererek sizlere desteklerimizi sunuyorduk.

11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre 01.01.2020 tarihi itibariyle kantar periyodik muayeneleri artık TSE tarafından yapılacaktır. Periyodik muayene süreci için öncelikle https://basvuruportal.tse.org.tr/ adresinden kantarınızın bilgilerini sisteme girerek periyodik muayene başvurusunu oluşturup, aynı sistem üzerinden  kantar muayene ücretini ödemeniz gerekmektedir. Başvuru için yardımcı klavuz ve 27.12.2019 tarih, 30991 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Muayene ücretleri ekte bilgilerinize sunulmuştur. Başvuru aşamasından sonra tüm muayene süreci  TSE tarafından yönetilecektir. Periyodik muayeneyi geçemeyen kantarlar reddedilerek, kantar tamir edilene kadar kullanıma kapatılacaktır. Gerekli tamir sonrası https://basvuruportal.tse.org.tr/ adresinden tarafınızca yapılacak “Tamir sonrası muayene” başvurusu ve muayene ücretinin yatırılmasını takiben 90 gün içerisinde muayene işlemi TSE tarafından gerçekleştirilecektir.

Kantarınızın periyodik muayene sürecini herhangi bir sorun yaşamadan geçmesini sağlamak amacıyla Küçük Osman Baskül San. Ve Tic. A.Ş. olarak muayene öncesi bakım ve kalibrasyon hizmetimizi sizlere sunmaya devam etmekteyiz.

Periyodik muayene başvurusu ve muayene öncesi bakım, kalibrasyon hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için lütfen bizi arayınız.

Saygılarımızla,

KÜÇÜK OSMAN BASKÜL SAN. VE TİC. A.Ş.

TSE BAŞVURU KILAVUZ

MUAYENE YÖNETMELİĞİ

MUAYENE ÜCRETLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: