Menü Kapat

2022 YILI KANTAR PERİYODİK MUAYENELERİ HAKKINDA

Değerli Müşterilerimiz,

Son damgalanma tarihi 2020 yılı olan kantarların 2022 yılı itibariyle Periyodik Muayene dönemleri gelmiştir. Bildiğiniz üzere 11.10.2019 tarih ve 30915 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre 01.01.2020 tarihi itibariyle kantar periyodik muayeneleri T.S.E. tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda 2022 yılı Şubat ayı sonuna kadar www.basvuruportal.tse.org.tr adresi üzerinden Periyodik Muayene başvurularınızı yapmayı unutmayınız.

Periyodik muayeneyi geçemeyen kantarlar T.S.E. tarafından mühürlenerek kantar tamir edilene kadar kullanıma kapatılmaktadır. Gerekli tamir sonrası T.S.E.’ye tarafınızca yapılacak “Tamir ve ayar sonrası muayene” başvurusu ve muayene ücretinin tekrar yatırılmasını takiben yeniden muayene işlemi T.S.E. tarafından gerçekleştirilecektir.

Kantarınızın periyodik muayene sürecini herhangi bir sorun yaşamadan geçmesini sağlamak amacıyla Küçük Osman Baskül San. Ve Tic. A.Ş. olarak muayene öncesi bakım ve kalibrasyon hizmetimizi sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Bu hizmetimiz ile ilgili olarak bizimle irtibata geçip fiyat bilgisi ve randevu alabilirsiniz.

Şubat ayı sonuna kadar Periyodik Muayene başvurusu yapılmayan kantarlar cezalı duruma düşecektir. Başvuru ile ilgili kılavuz ekte sunulmakta olup, başvuru süresini geçirmemeniz hususunu önemle hatırlatırız.

Saygılarımızla,

 

PERİYODİK MUAYENE BAŞVURU KILAVUZU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: