Menü Kapat

HAKKIMIZDA

20’li yılların başlarında okka ölçüm birimi ile kantar imalatına başlayan Küçük Osman,  1931 yılında çıkarılan Ölçü kanunu ile okkadan kilograma geçişte ilk kilogram bazlı kantarları üretmiştir. 1936 yılında Ankara’da kurulan Birinci El İşleri ve Küçük Sanatlar Sergisinde sergilediği kantar ile takdir madalyası kazanan Küçük Osman, dönemin İktisat Vekili Celal BAYAR tarafından imzalı İktisat Vekaleti ile onurlandırılmıştır. 
Firmamızın kurucusu Küçük Osman’dan aldığımız bu sorumluluğu omuzlarında taşıyan 4. Nesil olarak bizler, kendisinin izinden giderek her zaman teknolojiyi, yenilikleri takip etmekte ve kuruluşumuzdan bugüne tartı sektöründe edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimizle, siz değerli firmalarımızın tüm elektronik-mekanik kantar gereksinimlerini tespit ederek, firmaların ihtiyacına özel butik çalışmalar ve yeni ürün tasarımları hazırlamakta, bunun yanı sıra her markadan mevcut kantarlarınızın yedek parça, teknik servis, kalibrasyon ve damga işlemleri konularında hizmet vermekteyiz.
Türkiye’nin en eski kantar üreticilerinden biri olarak günümüz teknolojileri ile desteklediğimiz tecrübemizi sizlere sunabileceğimiz ortak çalışma zeminleri bulmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

%d blogcu bunu beğendi: