Menü Kapat

HİZMETLER

TEKNİK SERVİS

Üretimini ve satışını yaptıklarımızın yanı sıra, marka ve model gözetmeksizin mevcut bütün kantarlarınız için de bakım, onarım ve her türlü teknik destek hizmetimizle yanınızdayız.

Ankara, İzmir, Antalya ve bir çok ilde mevcut servis ağımızla kaliteli servisi en kısa sürede sizlere ulaştırmak öncelikli hedefimiz.

KALİBRASYON

Uzman mühendis ve eğitimli personelimiz eşliğinde en son teknoloji kullanılarak uluslararası standartlarda sağlanan kütle ve terazi kalibrasyonu hizmetlerimiz ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olan sertifikalar ile belgelenmektedir.

İLK MUAYENE VE DOĞRULAMA

Ürettiğimiz kantarların ilk doğrulaması tarafımızca yapılmakta ve kantarlar mühürlenerek kullanıma sunulmaktadır. Verifikasyon ve mühürleme işlemlerinin şirketimiz tarafından gerçekleştirilmesi için NMO, şirketimizde ISO 9001 ve özellikle tartı aletinin üretim, test, muayene, mühürleme süreçlerini, muayene ve mühürleme yapacak elemanlarımızı denetlemiş ve denetlemeler sonucunda şirketimiz kendi ürettiği tartı aletlerinin ilk muayenesi ve mühürlemesini yapıp piyasaya sürme yetkisini almıştır.

PERİYODİK MUAYENE

Alım satım işlemlerinde kullanılan tartı aletlerinin güvenliği damga ile sağlanmaktadır. Her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ve damgalama yetkisi 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri’ne ait bulunmaktadır. Bununla birlikte ölçü ve ölçü aletlerinin muayene ve ayar işlemlerinde kanun Bakanlığa tamir ve ayar yetki belgesine sahip resmi ve özel kuruluşlara ait laboratuvar, ayar istasyonları ve atölyelerden faydalanma imkanı sağlamıştır. Bu kapsamda şirketimiz; tamir ve ayar yetki belgesine sahip ve nitelikli teknik kadromuz ve tam donanımlı gezici kalibrasyon araçlarımız ile ülke genelinde hizmetinizdedir.

Periyodik muayene ve damgalamaya ilişkin süreler ve 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’nda belirtilmiştir. Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği’ne göre alım satım işlerinde kullanılan tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıldır. Periyodik muayene başvurusu tartı aletinin üretildiği yılı takip eden ikinci yılın şubat ayının son gününe kadar, bağlı bulunulan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne dilekçe ile yapılmaktadır. Beyanname verme süresinde beyanname vermeyenlere 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanunun 14. ve 15. maddeleri gereği idari ve cezai işlem uygulanmaktadır.

KANTARINIZIN PERİYODİK MUAYENESİ İÇİN HEMEN ARAYINIZ!!

0216 621 96 18 (Pbx)

%d blogcu bunu beğendi: